Prostat hastalığı erkeklerde hangi işlev bozukluklarına yol açıyor?

Konu Başlıkları

Prostat iltihabı kronik ve şiddetli ise cinsel fonksiyonu olumsuz şekilde etkiler. Ağrılı boşalma, boşaldıktan sonra kasıklarda ve peniste ağrı hissi, sık idrara çıkma önemli şikayetlerdir. Bu şikayetlerin yaşanmasından dolayı cinsel fonksiyonda azalma ve hastanın yaşam kalitesinde önemli etkilenme olabilir. Uygun tedavi ile bu düzelebilmektedir.

Prostatın iyi huylu büyümesinde yaş ne olursa olsun, yaştan bağımsız olarak, prostat şikayetleri arttıkça cinsel fonksiyona ait sıkıntılarda artmaktadır. Prostata bağlı şikayetlerin ilaç ile tedavisi cinsel fonksiyondaki kayıp şikayetlerin de önemli bir iyileşme sağlayabilir.

Prostat kanseri prostatın dışına çıkıp etraftaki dokulara yayıldıktan sonra şikayetlere yol açar. Amacımız erken dönemde hastalığın teşhisi ve erke tedavisini sağlamaktır. Prostat içinde iken kanserli prostatın çıkartılması sırasında ereksiyonu sağlayan sinir ağı ve idrar tutmayı sağlayan sinir ve kas yapıları daVinci robotik cerrahi ile çok rahatlıkla korunabilmektedir. Günümüzde da Vinci robot ile ameliyatını yaptığım birçok hastam sondası alındıktan sonra rahatlıkla idrarını tutuyor ve hastaneden direkt başka şehirlerdeki evlerine sağlıklı şekilde gidiyorlar.

Hızlı Randevu

Hızlı Randevu

Hastalığınız ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen randevu alınız.

Hızlı Randevu