Haberler

CHALLENGES IN LAPAROSCOPY & ROBOTICS, 2018 LEIPZIG

Bilimsel ve sosyal açıdan Ürolojide robotik ve laparoskopik cerrahi açısından önemli yere sahip olan CILR toplantılarının onbeşincisi Prof. Dr. Uwe Stolzenburg’un başkanlığındaki Leipzig Klinikum’da başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Üç günlük program boyunca ilk gün 8 komplike böbrek kanseri ve patolojilerinin cerrahisi, ikinci gün mesane kanseri ve ürolojik hastalıkların tedavisinde robotik ve laparoskopik cerrahiler yanında, son gün 9 robotik ve laparoskopik radikal prostatektomi ile program tamamlandı.

Ülkemizden Prof. Dr. Tibet Erdoğru, Barcelona  2014’den bu yana olduğu gibi bu yılda laparoskopik pudendal sinir dekompresyonu (İstanbul tekniği) cerrahisini, radikal histerektomi ve pelvik lenfadenektomi ile pelvik radyoterapi görmüş bir hastada sol yandaki yoğun fibrozise bağlı gelişmiş olan sol pudendal nöralji tedavisi amacıyla, başarıyla uyguladı.

Sosyal açıdan ise, Porche Panamera fabrikasında hem üretimlerin gezilmesi hem de fabrikanın sürüş pistinde profesyonel sürücülerin 550 beygir gücündeki turbo arabalardaki mühtiş sürüş performanslarına yardımcı pilot olarak katılım, katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı. 

 

Challenges in Laparoscopy & Robotics 2016 kongresin’de

Prof. Dr. Tibet Erdoğru dünya’nın en prestijli robotik ve laparoskopik cerrahi kongresi olan Challenges in Laparoscopy & Robotics kongresinde davetli cerrah olarak Bilimsel Kurul’da yer aldı.

Prof. Dr. Tibet Erdoğru, Challenges in Laparoscopy & Robotics 2016 Lisbon konferansında dünyanın dört bir yanından gelen 600 üroloji doktorunun ve ürolojinin duayenleri önünde başarılı şekilde gerçekleştirmiştir.

Dünya’nın en iyi laparoskopik ve robotik cerrahı Prof. Richard Gaston ile aynı anda canlı yayında ayrı ayrı ameliyat yapmak ve aynı perdede izlenmek büyük mutluluk.

Ameliyatımızı çok şükür büyük bir başarıyla ve sorunsuz şekilde gerçekleştirdik. Canlı ameliyatımda bana yardım eden değerli arkadaşım Prof. Dr. Murat Şamlı’ya ayrıca teşekkür ederim…”

https://www.facebook.com/watch/?v=1027268193994716

CHALLENGES IN LAPAROSCOPY & ROBOTICS, 2015 ISTANBUL

CHALLENGES IN LAPAROSCOPY & ROBOTICS 2015 ISTANBUL kongresinin açılış videosu… Meslek hayatımdaki en önemli videolardan birisi.

Pelvik ağrı tedavisinde dünya literatürüne

Pudendal sinir sıkışması (pudendal sinir tuzak nöropatisi) nedeniyle oluşan pelvik ağrıların tedavisinde Dünya literatürüne

“ İstanbul Teknik” olarak geçen laparoskopik cerrahi tekniği Barcelona’daki CiLR2014 kongresinde başarılı şekilde gerçekleştirmiştir. Toplantı salonundaki 800 meslektaşının heyecan ile canlı yayında izlediği ameliyat sonrasında hastasının ağrıları tümüyle geçmiştir.

 

Umut Her Zaman – Nil Desperandum

Testis kanseri nedeniyle karındaki ana atardamar (aorta) lenflerine yayılan ve büyük kitle (9 cm) halindeki lenf bezlerinin kemoterapisi sonrasında yine büyük kalması nedeniyle, bu kitlelerin çıkartılması gerekiyordu. Ancak bu kitleleri çıkartma ameliyatı (RPLND, retroperitoneal lenf nod disseksiyonu) açık yapıldığından karın önduvarında boylu boyunca göbek üstünden aşağıya kadar büyük bir ameliyat kesisi yapmak gerekir. Bu hem geç yara iyileşmesine, hem de infeksiyon riskini de beraberinde getirirken, ağrılı bir ameliyat sonrası dönemi ise kaçınılmazdır. Prof. Dr. Tibet Erdoğru tarafından Laparoskopik ve Robotik olarak yapılan sinir koruyucu RPLND ameliyatı ile sadece belin arkasından açılan 3 ufak delik ile kitleler çıkartılır ve karına büyük ameliyat kesisi yapılmaz. Özellikle aktif spor yaşamı olan kişilerde , karın kaslarına zarar vermeden ve kas yapısının dinamisini bozmadan gerçekleştirilen sinir koruyucu laparoskopik ve robotik cerrahi RPLND girişimi ile hem hızlı iyileşme yanında, aktif spor yaşantısı da etkilenmez ve aynı karın kas gücü ile kişi yaptığı spor programına geri dönebilir.

Umut Her Zaman #nildesperandum

 

Hızlı Randevu

Hızlı Randevu

Hastalığınız ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen randevu alınız.

Hızlı Randevu