uroloji

İçinde bulunduğumuz Covid-19 Pandemisi dönemde, birçok hastanede birçok Üroloji hastalığın tanı ve tedavisinde de, ister istemez, sınırlanmalar söz konusu. Ancak,

  1. İçinde bulunduğumuz durumun ne kadar süre daha devam edeceği
  2. Pandemi süreci bittikten sonra rutin randevulu ameliyatların ve tedavilerin ne kadar daha başlayamayacağı
  3. Uzun süre sonrasına verilmiş ancak Covid-19 nedeniyle ertlenmiş özellikle kanser ve böbrek fonksiyon kaybına neden olan tıkanıklık durumlarının (örneğin taş, böbrek çıkış darlığı gibi) cerrahi randevulardaki yığılmanın nasıl ve hangi eforla giderileceği konusundaki belirsizlikler halen devam etmektedir.

Sağlık sorunlarında bazı durumlar net şekilde Acil olarak tanımlanabilir. Anında ve en kısa zamanda müdahale edilmesi gerekir. Bazı sağlık durumları ise uzun süre beklenebilir, örneğin kadında idrar kaçırma ya da erkekte varikosel gibi…Ancak bazı özel durumlar da vardır ki, acil değildir ancak hastalığın özelliği nedeniyle acil şartlarda tedavi edilmese bile, teşhis konulduktan sonra olabilecek en kısa zaman diliminde müdahale edilmesi ciddi fayda sağlayacaktır. Rutin çalışma döneminde bu vakalara randevu sıralamasında öncelik tanınır ancak elektif şartlarda (randevulu ve koşulları belirlenmiş) programlanır. Bu vakalara Üroloji alanında örnek vermek gerekirse

  1. Ürolojik Kanserler (öncelik sırasında göre Testis Kanseri, Mesane Kanseri, Prostat Kanseri, Böbrek Kanseri)
  2. Böbrek taş hastalığı (özellikle ağrılı ve böbrek kanalını tıkamış ve böbrek fonksiyonunu kötü yönde etkileyen taşlar)
  3. Böbrek çıkışını tıkayan durumlar (UPJ darlığı, idrar kanalına dıştan bası yapan kitleler)
  4. İdrar yapamama ve bu nedenle sonda takılması (iyi huylu prostat büyümesi, üretra darlığı)
  5. Yüksek ateşli böbrek ya da prostat iltihabına yol açan durumlar

ÜroKlinik olarak Prof. Dr. Tibet Erdoğru özellikle elektronik iletişim vasıtası ile raporlarınızı değerlendirip, öncelikle tedavi edilmesi gereken ancak Covid-19 Pandemisi nedeniyle tedavisi geciken ve tedavi zamanlaması belirsizliği olan hastalara desteğe hazırdır. Bu tıbbi ve cerrahi destek için oluşturulmuş form gönderme sistemimize bilgilerinizi girerek bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizinle en kısa zamanda temasa geçilecek ve içinde bulunulan durum nedeniyle elimizden geldiğince yapılması gerekli destek sağlanacaktır.

 

Lütfen aşağıdaki şikayetiniz ya da sorununuz olan bölümleri doldurunuz ve hikayenizin kısa detayını bizimle paylaşınız.

Lütfen aşağıdaki şikayetiniz ya da sorununuz olan bölümleri doldurunuz ve hikayenizin kısa detayını bizimle paylaşınız.

Rapor, tetkik, film göndermek için dosya yükleyiniz.

 

Robotik Ameliyatlarda Fiyat Nedir?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment